9 от най-заплетените казуси за ДДС и Данъчно облагане!
Вземете ги СЕГА само за 9 лева с ДДС! Тук >>>

clubschetovodstvo.bg

Кой преизчислява финансовия резултат при открита счетоводна грешка?

от Clubschetovodstvo.bg

Етикети: данъци и такси, ЗКПО, счетоводна грешка


Разрешено ли е след промените от 01.01.2013г. да преизчисля самостоятелно финасовите резултати или това извършва НАП след подаване на уведомлението по чл. 75, ал. 3 от ЗКПО?

Да, защото нормативното изискване по чл. 75, ал. 1 от ЗКПО е в сила и не се определят изрично такива действия, които могат да извършват само органите на НАП. Следователно може да направите преизчислението, обстоятелство... прочетете повече

 
Нов отговор на всеки 9 минути! Не се колебайте, питайте!
Последната дейност в клуба:Виж цялата дейност
Илиян Нешовски
ЕТ притежава ведоствена бензиностнция за... [прочетете повече]
Публикувана на 15 Апр. 2014 Наредба № Н 18
clubschetovodstvo.bg
Pic
Проблем ли е, ако длъжностната характеристика е записана вътре в самия трудов договор. Досега я пишехме и ... [прочетете повече]
Публикувана на 04 Юни. 2012 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Snejana Georgieva
Snejana Georgieva попита:
Здравейте, има следния въпрос: ЕТ с... [прочетете повече]
Публикувана на 15 Апр. 2014 в: Данъчно облагане и такси

Актуализиран Бюлетин „Данъчно облагане и Такси” съдържа решения на най-често срещаните и спорни проблеми от данъчно-счетоводната област, предлага ви правните основания, на които се позовават съответните решения, предлага кратки и точни обяснения, помага Ви да разберете най-важните аспекти от проблема, благодарение на ясно и достъпно написаните мнения на експерти.

Натиснете тук за повече... »
Ilian Penev
Ilian Penev попита:
Във връзка с предстояща командировка на... [прочетете повече]
Публикувана на 15 Апр. 2014 в: ДДС ДДС 1 отговор
Svetla Ivanova
Svetla Ivanova попита:
Здравейте, съгл. чл. 134(1) от ТЗ и решение на... [прочетете повече]
Публикувана на 15 Апр. 2014 Счетоводство 1 отговор
clubschetovodstvo.bg
Pic
Кога физическите лица, не следват да подават Декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ? [прочетете повече]
Публикувана на 21 Март. 2014 в: Промоцирам експерт 1 отговор
ХРАБРИНА ДИМИТРОВА
Самоосигуряващо лице съм и имам доходи по... [прочетете повече]
Публикувана на 14 Апр. 2014 в: ЗДДФЛ 4 отговори
Грета Бабулкова
Става въпрос за здравно осигуряване-по... [прочетете повече]
Публикувана на 14 Апр. 2014 в: ЗДДФЛ 1 отговор
Kalina Kalinova
Kalina Kalinova попита:
Здравейте, искам да попитам как стоят неща... [прочетете повече]
Публикувана на 11 Апр. 2014 в: Счетоводство 1 отговор
clubschetovodstvo.bg
Pic
Може ли да си позовем на изтекъл срок на годност като повод за брак и да се признае за разход? [прочетете повече]
Публикувана на 23 Апр. 2012 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Просто Аз
Просто Аз попита:
Здравейте , земеделски производител има... [прочетете повече]
Публикувана на 10 Апр. 2014 в: ЗДДФЛ 1 отговор
Дина Иванова
Здравейте, Моля Ви да ми отговорите на... [прочетете повече]
Публикувана на 10 Апр. 2014 в: Счетоводство
Vanya Mihailova
Vanya Mihailova попита:
Здравейте, имам онлайн магазин, който няма... [прочетете повече]
Публикувана на 10 Апр. 2014 в: ДДС 2 отговори
clubschetovodstvo.bg
Pic
Предоставих безлихвен паричен заем от 30 000 лв. на друго физическо лице. Трябва ли да го декларирам в годишната ... [прочетете повече]
Публикувана на 24 Апр. 2012 в: Промоцирам експерт 1 отговор

Единственият начин да сте винаги информирани за промените в законодателството и да работите без нарушения и санкции - абонамент за Портал Счетоводство!

Натиснете тук за повече... »
Ivanka Valkova
Ivanka Valkova попита:
Ииталианец регистрира ЕООД в България и... [прочетете повече]
Публикувана на 09 Апр. 2014 в: Данъчно облагане и такси 1 отговор
L Hristova
L Hristova попита:
Здравейте, Имам придобит актив /мпс лек/... [прочетете повече]
Публикувана на 09 Апр. 2014 в: ДДС Счетоводство 1 отговор
Анелия Петрова
Регистриран земеделски производител с ЕГН... [прочетете повече]
Публикувана на 09 Апр. 2014 в: ЗДДФЛ Земеделски производител и декларация чл.55
clubschetovodstvo.bg
Pic
Задължени ли сме да вписваме ЕИК във фирмената страница в Интернет? [прочетете повече]
Публикувана на 11 Юли. 2012 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Иво Станчев
Иво Станчев попита:
Здравейте, Взели сме под наем машина от... [прочетете повече]
Публикувана на 09 Апр. 2014 в: ДДС 1 отговор
Diyana Kaneva
Публикувана на 08 Апр. 2014 в: Счетоводство
Elena Kazakova
Elena Kazakova попита:
Здравейте! Два въпроса свързани с... [прочетете повече]
Публикувана на 08 Апр. 2014 в: ЗКПО
clubschetovodstvo.bg
Pic
Аз съм учител с 35 г. стаж само като учител на пълно работно време. На 31.01.2012 г. навърших 59 г. Продължавам да ... [прочетете повече]
Публикувана на 13 Февр. 2012 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Петя Иванова
Здравейте!Фирмата ни е регистрирана по... [прочетете повече]
Публикувана на 07 Апр. 2014 в: ДДС 2 отговори
Йорданка Горанова
Публикувана на 05 Апр. 2014 в: ЗДДФЛ 1 отговор
Анелия Петрова
Здравейте! Процедурата по прихващане на... [прочетете повече]
Публикувана на 04 Апр. 2014 в: ДДС Тримесечна процедура ДДС 1 отговор
clubschetovodstvo.bg
Pic
Кога се отчита платен наем от ООД на лице което не е фирма в следващата година? [прочетете повече]
Публикувана на 24 Май. 2012 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Mariela Despotova
Mariela Despotova попита:
Здравейте колеги. Нашата фирма и друга ф-ма... [прочетете повече]
Публикувана на 03 Апр. 2014 в: ДДС КОНСОРЦИУМ 3 отговори
Имейл RSS Facebook Споделете опит
clubschetovodstvo.bg
Раздели
  • Годишен финансов отчет
  • Данъчно облагане и такси
  • ДДС
  • ЗДДФЛ
  • ЗКПО
  • Назначаване
  • Регистриране на фирми
  • Счетоводство