Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Влезте с помощта на социалната мрежа Login Facebook
Възстановяване на парола
Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ДАВНОСТЕН СРОК НА ЗАДЪЛЖЕНИЯ ОТ 2008 Г ЗА ДОО,ЗО,ДЗПО

МОГАТ ЛИ ПРЕЗ 2014 Г.ДА СЕ ОТПИШАТ ОТ НАП ЗАДЪЛЖЕНИЯ ЗА ДОО,ЗО,ДЗПО ОТ 2008 Г. КАКТО И НАЧИСЛЕНИТЕ ЛИХВИ ЗА ТЯХ НА ОСНОВАНИЕ ЧЛ.173 ОТ ДОПК ЧРЕЗ ПОДАДЕНО ВЪЗРАЖЕНИЕ ОТ ЗАДЪЛЖЕНОТО ЛИЦЕ ДО НАП /ТЕХЕН ФОРМУЛЯР/ ?
СЪЩО ПРЕЗ 2014 Г.МОГАТ ЛИ ДА СЕ ОТПИШАТ ЗАДЪЛЖЕНИЯ ОТ ЛИХВИ ОТ 2007Г ИЛИ ТОВА ТРЯБВА ДА СТАНЕ ДО КРАЯ НА 2013 Г?
ФИРМАТА Е ПОЛУЧИЛА ПОКАНА ЗА ДОБРОВОЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ ОТ НАП

1 отговор


на 07 Дек. 2013
Ако публичните задължения е следвало да бъдат платени през 2008 г. давностният срок за тях започва да тече от 01.01.2009 г. Общата давност от 5 години изтича на 31.12.2013 г. Ако е имало спиране или прекъсване на давността, в случаите по чл. 172 от ДОПК, давностният срок се удължава със срока на спирането, а от момента на прекъсването започва да тече нова давност. Абсолютната давност, независимо от спирането или прекъсването освен в случаите, когато задължението е отсрочено или разсрочено, е 10 години.

Възможно е за Вашите задължения да са предприети действия по принудително изпълнение, които прекъсват давността, и към момента задълженията да не подлежат на отписване по реда на чл. 173 от ДОПК. Въпреки това можете да подадете искане за отписване по давност и ако тя не е изтекла следва да получите от НАП мотивиран отказ, който при несъгласие от Ваша страна да оспорите.

Лихвите следват основното задължение и ако то е изтекло по давност и подлежи на отписване, заедно с него подлежат на отписване и съответните му лихви.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!