Повече за счетоводство и ДДС ще намерите тук!

"чл.118, ал.10 от ЗДДС"

Дружество осъществява търговия с покупко-продажба на втечнен нефтен газ/LPG/. Купуваме газ с акциз, която ни доставят с цистерна като продаваме същата газ бутилирана в бутилки/през система за измервана на на маса/кг, не през система за измерване на обем/разход/. Няма свързана ЕСФП, т.к когато средството за измерване измерва маса/кг, а не обем не е задължително. Следва ли да се подават данни в системата за контрол на горивата, съгласно чл.118, ал.10 от ЗДДС, за покупката на втечнения нефтен газ? Следва ли да се подават данни в системата за контрол на горивата, съгласно чл.118, ал.10 от ЗДДС, за продажбата на газта в бутилки като тя се продава предимно на физически лица? И ако да - как следва да се осъществи това подаване и как се попълва данните в съответните справки?



Благодаря предварително.

Добавена в
  • ДДС

Криси Иванова
 потребител  Криси Иванова отговорете на 07 Май. 2013

 
Имейл RSS Facebook Споделете опит
clubschetovodstvo.bg
Раздели
  • Годишен финансов отчет
  • Данъчно облагане и такси
  • ДДС
  • ЗДДФЛ
  • ЗКПО
  • Назначаване
  • Регистриране на фирми
  • Счетоводство
Нашите експерти
Svetla Nikolaeva
Eli Marova Христо Досев Ваня Дундова Slavi Ivanov Павел Йончев Алиция Профирова