Повече за счетоводство и ДДС ще намерите тук!

"данъчен кредит при покупка на автомобили втора употреба?"

Здравейте,
бълг.фирма придобива автомобил втора употреба от Италия през 11,2012 г., доставката е ВОП /не е приложен режима на маржа/.Издаден е протокол по чл.117, с който се начислява ДДС и същия е включен в дневник продажби за 11,2012 г..Въпросът ми е -кога може да бъде ползван данъчен кредит с оглед на промените в чл.151 ал.4 от ЗДДС от 01,01,2012.Трябва ли този протокол да го включа в дневник покупки в данъчния период през който ще стане последващата продажба на автомобила или следва да бъде включен в дневника за покупки за 11,2012.


Добавена в
  • ДДС

Деси Стоянова
 потребител  Деси Стоянова отговорете на 11 Дек. 2012

 

1 отговор

Гласувайте отговор Оценявам този отговор [0] Не съм доволен от този отговор [0]
Eli Marova
 експерт Eli Marova отговори на въпрос на 11 Дек. 2012
Можете да включите протокола в дневник покупки в данъчния период на издаване на протокола. Когато при покупка на автомобила е приложен режима на ВОП, глава седемнадесета не се прилага, както и чл.151 ал.4. Прилагате общия режим и общите правила за правото на данъчен кредит.



Имейл RSS Facebook Споделете опит
clubschetovodstvo.bg
Раздели
  • Годишен финансов отчет
  • Данъчно облагане и такси
  • ДДС
  • ЗДДФЛ
  • ЗКПО
  • Назначаване
  • Регистриране на фирми
  • Счетоводство
Нашите експерти
Иво Божилов
Dimitrina Todorova Boris Petrov Евгений Тодоров Марина Василева Seliktar Vera Елена Илиева