Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСЗДДФЛЗКПООтраслово счетоводствоРегистриране на фирмиСчетоводство

Как да освободим от работа жена, която е назначена по чл.67, т.1?

Здравейте! Бих искала да ви помоля за съвет как да постъпя в следната ситуация.
Имаме служителка с безсрочен договор по чл.67 без връзка със срок на изпитание. Обаче въпросната жена непрекъснато създава проблеми и спъва работата във фирмата. Как да направим така, че законно да я освободим от работа и по възможност да платим минимално обезщетение, защото по чл.325,т.1 едва ли ще стане. Тя много добре си знае всички права и по този начин ни манипулира непрекъснато като едва ли не се мисли за недосегаема като е на постоянно място.
Тук трябва да кажа, че става въпрос за работа в Защитено жилище, което е под Общински контрол, като в една сграда се намират 2 отделни защитени жилища - едното за хора с психични проблеми а другото за хора с умствени проблеми. Ръководителят и на двете жилища е един а персонала е нает по отделно за всяко едно от тях. Тя е трудотерапевт в това за хора с умствена изостаналост.
-Мога ли да я преместя в другото жилище и да и сменя договора със срочен по чл.68, т.1?
-Може ли да и сменя длъжностната х-ка и какво точно да вкарам там, така, че тя да не отговаря на новото изискване и това да ми даде основание да я освободя?
-Не можем да си позвалим да и платим голямо обезщетение ако ползваме чл.331 с 4 заплати, защото бюджета ни е много малък и разходите по отделни пера вече са гласувани и до края на годината не могат да се променят. Същото важи и за щатното разписание- вече е утвързено и до края на годината няма мърдане.
Ако ми отговорите, то нека бъде като лично съобщение а не директно на вашата страница.
Въпросната жена настройва и самите потребителки в ЗЖ негативно а това е доста опасно впредвид тяхното психическо състояние, защото рефлектира върху нас. Положението наистина е нетърпимо. Така се създават предпоставки за възникване на инцидент ако се продължава психо атаката върху нас чрез потребителите, които впредвид състоянието си не носят отговорност.
Благодяря предвяретлно и ще се надявам на скорошени компетентен отговор от ваша страна.

1 отговор


на 14 Март. 2013
Моля, задайте въпроса си тук
http://clubtrznormativi.bg
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679