Повече за счетоводство и ДДС ще намерите тук!

"Контрол на горивата"

Аз съм получател по сделка за течни горива .Горивото се използва за отпление и е маркирано със сътветните маркери .Трябва ли да подавам декларация към нап като получател и в какъв срок ?

Добавена в
  • Счетоводство

Petja Vasileva
 потребител  Petja Vasileva отговорете на 22 Май. 2013

 

1 отговор

Гласувайте отговор Оценявам този отговор [0] Не съм доволен от този отговор [0]
Eli Marova
 експерт Eli Marova отговори на въпрос на 22 Май. 2013
Течните горива за отопление не са освободени от обхвата на ЗДДС. Все още в системата на НАП има липсващи кодове за някои видове горива. От НАП уточняват, че кодовете ще бъдат добавени в номенклатурата в информационна система „Контрол на горивата” в по-следващ етап и до тогава не се подават ЕДД и ЕДП за горива с липсващите кодове. Ако кодовете на Вашите горива са налични в системата, ще трябва да подавате данни /ЕДП/ като получатели на горива съгласно чл.118 ал.10, освен ако не попадате в изключенията на ал.11. По ал.10 данните се подават на датата на данъчното събитие или на датата на възникване на промяна в обстоятелствата.


Имейл RSS Facebook Споделете опит
clubschetovodstvo.bg
Раздели
  • Годишен финансов отчет
  • Данъчно облагане и такси
  • ДДС
  • ЗДДФЛ
  • ЗКПО
  • Назначаване
  • Регистриране на фирми
  • Счетоводство
Нашите експерти
Dimitrina Todorova
Ваня Дундова Христо Досев Елена Илиева Slavi Ivanov Светлозар Стефанов Miglena Trifonova