9 от най-заплетените казуси за ДДС и Данъчно облагане!
Вземете ги СЕГА само за 9 лева с ДДС! Тук >>>

"Справка по чл.73"

Здравейте! Искам да попитам следва ли да включваме в справката по чл.73, излатените дневни пари на командировано лице по трудов договор, които са до двукратния размер /40лв./. Трябва ли да се включи продажбата на дялове /продадени за 2500лв. и струващи 2500лв./ на единият съдружник на трето лице?


Добавена в
  • ЗДДФЛ
  • Справка по чл.73

Stoyan Stoyanov
 потребител  Stoyan Stoyanov отговорете на 19 Март. 2013

 

1 отговор

Гласувайте отговор Оценявам този отговор [0] Не съм доволен от този отговор [0]
Павел Йончев
 експерт Павел Йончев отговори на въпрос на 21 Март. 2013
1.Включват се като „пътни и квартирни пари, изплатени по правоотношения, които не са трудови, когато са за сметка на възложителя, КАКТО И дневни командировъчни пари, но не повече от двукратния им размер,определен за лицата по трудови правоотношения, които не се облагат с данък на основание чл. 13, ал. 1, т. 23 от ЗДДФЛ”
...

Пълният отговор може да намерите тук: http://www.danatsiitaksi.spetsializiranainformatsia.bg/?cs=0025


Имейл RSS Facebook Споделете опит
clubschetovodstvo.bg
Раздели
  • Годишен финансов отчет
  • Данъчно облагане и такси
  • ДДС
  • ЗДДФЛ
  • ЗКПО
  • Назначаване
  • Регистриране на фирми
  • Счетоводство
Нашите експерти
Slavi Ivanov
Елена Илиева Алиция Профирова Miglena Trifonova Павел Йончев Seliktar Vera Христо Досев