Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Влезте с помощта на социалната мрежа Login Facebook
Възстановяване на парола
Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

нетни приходи от продажби при определяне на тримесечни авансови вноски

Здравейте,

При определяне на авансовите вноски за 2013г. в нетните приходи от продажби се посочват само приходите от продажби на стоки и продукция - без други приходи и приходи от лихви?

Благодаря предварително.
Добавена в   ЗКПО

1 отговор


на 27 Март. 2013
Предвид т. 49, §1 от ДР на ЗКПО "нетни приходи от продажби" са тези по смисъла на Закона за счетоводството(ЗСч). По смисъла на ЗСч: "нетни приходи от продажби" са сумите от продажба на продукция, стоки и услуги, генерирани от обичайната дейност на предприятието, намалени с търговските отстъпки, отбивите, рабатите и данъка върху добавената стойност – т.11, § 1 от ДР на закона.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!