Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Личен труд на собственик на ЕООД

Собственик на ЕООД е избрал да се осигурява върху 420 лв.Всеки месец си подава Д1,но цяла година нищо не е платил.Сега решил,че ще има много печалба и решава ,че иска да си изплати сума за личен труд в м.12.2013г.-12х420лв-5040.През годината не е подавал Д6.В декември може ли да подаде една Д6 за всички месеци и да си плати данъка еднократно?И дали ще има някакви проблеми?Необходима ли е корекция на вече подадените Д1?
Добавена в   Наредба № Н 18

3 отговори


на 17 Дек. 2013
Ако се изплаща възнаграждение за положения труд през цялата година (от януари до декември) съответните суми следва да се начислят като текущ разход за възнаграждение в съответните месеци и да стоят като дължими до заплащането им през декември. В този случай в декларация обр. 1 за всички месеци се попълват клетки 31 и 31а, независимо че възнаграждението не е изплатено и данъкът не е удържан. Ако във вече подадените декларации не е посочено възнаграждението и данъка те подлежат на корекция.

Ако възнаграждението се изплаща само за м. декември при определяне на данъчната основа за изчисляване на авансовия ДДФЛ по чл. 42 от закона се приспадат само авансовите осигурителни вноски за м. декември на СОЛ, внесени чрез дружеството. Евентуалният надвнесен ДДФЛ подлежи на възстановяване след подаване на ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ. Целият размер на възнаграждението и данъка се посочват в клетки 31 и 31а на декларация обр. 1 за м. декември.

И в двата случая декларация обр. 6 се подава от името на дружеството само за удържания данък по чл. 42 от ЗДДФЛ в срок до 25-о число на месеца, следващ месеца, през който данъкът е удържан, т.е при изплащане на възнаграждението.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 17 Дек. 2013
Благодаря за отговора.Възнаграждението е за цялата година -за всеки месец поотделно,но дефакто ще се плати през м.12.2013г.Подаваните през годината Д1 не са съобразени с това,че ще се получава сума за личен труд,така че както казвате ще трябва да се корегират.Но не разбрах Д6-1брой ли да се подаде общо за цялата година или 12бр. -по една за всеки месец с вписано ,че плащането е в м.12?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 17 Дек. 2013
Отделна колона за всеки месец или общо 12 колони (3 декларации). В кл. 18 една и съща дата за всички колони – тази на фактическото изплащане на възнагражденията.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679