Фирмата ни е регистрирана по ЗДДС и се занимава с отдаване под наем на офиси, като получава приходите от дейността си по банков път. Това лято ще извършва услуга - извършване на масажи на плажа. За целта имаме сключен договор с концесионера.Ще назначим и масажист на срочен трудов договор.
Въпросът ми е следния: задължени ли сме да имаме касов апарат за отчитане на приходите от извършваните масажи или може да използваме закупени от НАП билети?
Въпросът ми е следния: задължени ли сме да имаме касов апарат за отчитане на приходите от извършваните масажи или може да използваме закупени от НАП билети?
Добавена в
2 отговори

експерт Павел Йончев
отговори на въпрос
на 10 Юни. 2013
По въпроса за касовия апарат. Според чл.4, т.3 от НАРЕДБА № Н-18 ОТ 13 ДЕКЕМВРИ 2006 Г. ЗА РЕГИСТРИРАНЕ И ОТЧИТАНЕ НА ПРОДАЖБИ В ТЪРГОВСКИТЕ ОБЕКТИ ЧРЕЗ ФИСКАЛНИ УСТРОЙСТВА, не е задължено да регистрира извършваните от него продажби в търговски обект чрез ФУ лице, което извършва продажби на билети или други удостоверителни знаци за услуги (квитанция, талон и др.), които съдържат трайно вписана при отпечатването номинална стойност и най-малко два защитни елемента върху хартията и/или при печата и са отпечатани по реда на Наредбата за условията и реда за отпечатване и контрол върху ценни книжа, приета с Постановление № 289 на Министерския съвет от 1994 г. (обн., ДВ, бр. 101 от 1994 г.; изм. и доп., бр. 38 от 1995 г.; изм., бр. 73 от 1998 г., бр. 8 от 2001 г., бр.54 от 2008г.); изискването за трайно вписана при отпечатването номинална стойност не се отнася за бланкови билети, квитанции и др., които се издават на химизирана хартия най-малко в два екземпляра – един за клиента и втори за лицето по чл. 3 от наредбата.

потребител Евгения Генкова
отговорина потребителя Павел Йончев
на 10 Юни. 2013
Прочетох Наредба № Н-18 няколко пъти, но не става ясно за какви услуги става въпрос. Бих помолила за конкретен отговор - имаме ли право да отчитаме приходите от продажби на извършване на масажи на плажа с билети или не?