Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Облагане на доход от наем с пенсионер

Сключен договор за наем на помещение с пенсионер, за месечна сума 350,00лв.Как се облага с данъци и осигуровки ?

1 отговор


на 21 Май. 2014
Доходите на местни лица от наем на имущество се облагат по чл. 31 от ЗДДФЛ, след приспадане на 10% нормативно признати разходи. Данъкът се дължи авансово за доходите получени през първо, второ и трето тримесечие и се изчислява по реда на чл. 44 от ЗДДФЛ. За четвърто тримесечие не се внася авансов данък, а доходът се облага с ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ. За авансовите вноски се подава декларация по чл. 55 от ЗДДФЛ.

Повече информация по този казус можете да научите в Портал Счетоводство тук: http://www.portalschetovodstvo.bg/
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679