Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Печалба от ротативка и регистрация по Закона за хазарта

Необходима ли е регистрация на фирмата организатор по Закона за хазарта, за да ми се счита за необлагаем дохода от ротативка?

1 отговор


на 13 Март. 2012
Законът за данъците върху доходите на физическите лица /ЗДДФЛ/ визира доходите от печалби, получени от участие в хазартни игри по смисъла на Закона за хазарта. Следователно необлагаеми по смисъла на чл. 13, ал. 1, т. 20 от ЗДДФЛ са доходите от игри по смисъла на чл. 2 ал. 1 от Закона за хазарта, т.е. такива в която има залог и може да се получи печалба или да се загуби залогът. В случай, че имате такъв доход, не забравяйте да изискате неговото докуменитране съгласно приложимото законодателство.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679