Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Представителство в Азия

Откриваме представителство на БГ фирма в азиатска държава. Представителят е българин, който ще ходи на място два пъти в годината за по 15 - 20 дни. Това лице иска да внася данъци и осигуровки там.
В БГ работи по тр.договор с мах.ОД.
Как да му оформя плащането в представителството, без да нарушавам ЗДДФЛ?

1 отговор


на 10 Дек. 2013
При така описаната от Вас ситуация лицето отговаря на критериите по чл. 4 от ЗЗДФЛ и се счита за местно лице за данъчни цели. Въпреки това, ако в СИДДО с въпросната държава се съдържат разпоредби, различни от тези в ЗДДФЛ, се прилагат разпоредбите на СИДДО (чл. 75 от ЗДДФЛ).
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679