Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Спиране на патент

Самоосигуряващо се лице, което е било на патент през 2013г., избира да не упражнява патентна дейност от 01.01.2014г. Следва ли да се подаде декларация за прекратяване на патентната дейност през 2014г, при положение, че не е подадена декларация през 2014г. за определяне дължимия годишен патентен данък?

1 отговор


на 28 Ян. 2014
За всички промени в обстоятелствата, включително при прекратяване на патентна дейност декларацията по чл. 61н от ЗМДТ за облагане с патентен данък,се подава в 7-дневен срок от настъпването на обстоятелствата. Във Вашия случай това е единствената декларация, което подавате, в случай че сте променили обстоятелства в рамките на календарната година, за която сте подали декларация до 31 януари, през 2013 г. Тъй като няма такава промяна, декларация не се подава.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679