Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Аванс съгл.чл.28 ал.2 ЗДДС в справка по чл.92.

Имаме авансови преводи от фирма от Македония .
Издадени са фактури с нулева ставка и са включени в дневниците продажби. Трябва ли тези фактури да се включат в справката по чл.92 в месеца на издаването им, тъй като когато се осъществи износът окончателната фактура на български ще бъде със стойност нула, тъй като машината е изцяло платена авансово?

Благодаря Ви предварително.
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 07 Авг. 2017
Здравейте,

Вашият въпрос беше пренасочен към експертите на Портал Счетоводство:

Съгласно чл. 68 ал.6 от ППЗДДС сумите от получените от лицето авансови плащания по доставки не се включват при изчисляване на съотношението по чл. 92, ал. 3 от закона. Това означава, че нямате право да прибавяте сумите по авансовите фактури в месеца на издаването им преди да сте извършили доставката... за да прочетете пълния отговор, направете своята безплатна тестова регистрация тук:
http://www.portalschetovodstvo.bg/index.php?pag=articole&titlu=vkliuchvane-v-spravka-po-chl-92-ot-zdds-na-fakturi-za-avansovo-plashtane&id_unit=20257
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД
Счетоводител; Специалист по трудови правоотношения Miglena Trifonova