Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ддс договор

Здравейте,
имам договор за покупка на мпс на стойност 5000лв. , издадена ми е фактура на стойност 5000 лв. и ддс 1000лв. ? Правилно ли е посочено в договора сумата без ддс и ли трябва да се впише и дължимият ддс?

Благодаря
Добавена в   ДДС

4 отговори


на 13 Дек. 2013
Съгласно чл. 67 ал.2 от ЗДДС когато при договаряне на доставката не е изрично посочено, че данъкът се дължи отделно, приема се, че той е включен в договорената цена. Във Вашия случай, ако в договора е определена цена 5000 лв без уточнение дали е с ДДС или не, тогава данъкът се съдържа в тези 5000лв и фактурата не е издадена коректно.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 13 Дек. 2013
Т.е трябва задължително да се изпише и текста без ддс, за да нямаме проблем, нали?
Благодаря
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 13 Дек. 2013
Ако договорената цена е без ДДС, задължително трябва да се уточни в договора. 
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 13 Дек. 2013
Благодаря за полученият отговор, сега обаче като се разглеждах документите ме притесни още нещо - датата на фактурата е от 06.12. 2013г. за покупката на мпс-то , а датата на договора е от 12.12.2013г. ? Означава ли, че може да бъде отказан дан. кредит по тази фактура, тъй като нот. прехвърляне е на 12.12.2013г.?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД