Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ДДС КОНСОРЦИУМ

Здравейте колеги. Нашата фирма и друга ф-ма сформирахме консорциум. И двете фирми сме регистрирани по ддс, но консорциума още-не. Консорциума има доставчик, който иска да му издаде фактура, та въпросът ми е-ще може ли ако фактурата от доставчика е с днешна дата, след регистриране на консорциума да си ползваме ддс-то или не./и ако може чл от закона за да прочета за случая/?
Добавена в   ДДС КОНСОРЦИУМ

3 отговори


на 03 Апр. 2014
Зависи какъв ще бъде предметът на доставката.

Съгласно чл. 74 от ЗДДС регистрирано лице по чл. 96, 97, 98, чл. 100, ал. 1 и 3, чл. 102 или 132 има право на приспадане на данъчен кредит за закупените или придобитите по друг начин или внесените активи по смисъла на Закона за счетоводството преди датата на регистрацията, които са налични към датата на регистрацията.

Подобно право е налице и за за получени услуги преди датата на регистрацията, когато услугите са пряко свързани с регистрацията на лицето по реда на Търговския закон и са изпълнени едновременно всички условия по чл. 74 ал. 3 от ЗДДС.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 03 Апр. 2014
Става въпрос за доставка на лицензи.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 03 Апр. 2014
Вече имам пълна информация относно питането ми, та-доставят ни лицензи, които са сп.мен ДНА, но тях ще ги препродаваме на наш клиент. До колкото разбирам от закона-ще имаме право да си приспаднем ДДС, то. Въпросът ми е, сега като ходя да рег консорциума, трябва ли да подам списък на активите или може до 45 дни след излизане на регистрацията?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679