Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ДДС на фактура от руска фирма към българска

Фирма за недвижими имоти, регистрирана по ДДС превежда комисиона на руска фирма - контрагент, какъв документ да издаде руската фирма, която няма регистрация по ДДС на българската
Добавена в   ДДС маркетинг

3 отговори


на 10 Дек. 2013
Посредническата услуга свързана ли е с недвижим имот и, ако е така, къде се намира имотът?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 10 Дек. 2013
Посредническата услуга е свързана с недвижим имот който се на мира на територия на България.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 10 Дек. 2013
Щом услугата е свързана с недвижим имот, който се намира в България, мястото й на изпълнение е в България съгласно чл. 21 ал. 4 т. 1 от ЗДДС.

Ако доставчикът не предоставя услугата от постоянен обект в България, данъкът по доставката е изискуем от Вас като получател на услугата съгласно чл. 82 ал. 2 т. 3 от ЗДДС. Тези доставки се документират с протокол по чл. 117 от закона, издаван от получателя на услугата, и за тях не се издава фактура по смисъла на чл. 112 и 113 от ЗДДС. За документалната обоснованост на разхода (счетоводна и данъчна) ще Ви е необходим документ съгласно чл. 7 от ЗСч и чл. 10 от ЗКПО.

Ако доставчикът предоставя услугата от постоянен обект в страната, тя се документира с фактура по общите правила на закона от доставчика или от негово име и за негова сметка, независимо че доставчикът не е регистриран по ЗДДС в България.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводител; Специалист по трудови правоотношения Miglena Trifonova
Специалисти с над 30 г. опит, гаранция за най-качественото счетоводно обслужване! СК Земела