Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСЗДДФЛЗКПОНазначаванеОтраслово счетоводствоРегистриране на фирмиСчетоводство

ДДС на Посредник при продажба на стока

Българска фирма - посредник / проучване на пазара, търсене и намиране на клиенти и др. /, извършва тези услуги от името на фирма от Испания, за продажба на стока на фирми на територията на България. Комисионната, която е договорена, българската фирма-посредник, ще фактурира на испанската фирма. Въпроса ми е - Трябва ли да се начисли ДДС върху сумата за комисионна?

2 отговори


на 30 Авг. 2013
Ако правилно разбирам въпроса Вие извършвате посредничество по продажба на стоки в България, като самите договори за покупко-продажба на стоките се сключват директно между испанския доставчик и българските купувачи на стоките, а Вие получавате само посредническа комисионна. Освен ако стоките не са недвижими имоти, посредническата услуга попада в обхвата на чл. 21 ал. 2 от ЗДДС и е с място на изпълнение там където е установен получателят на услугата или негов постоянен обект, ако услугата се предоставя на постоянен обект.

Услугите с място на изпълнение извън България са извън обхвата на българския ЗДДС. Предоставените услуги по чл. 21 ал. 2 с място на изпълнение в друга държава-членка се посочват във ВИЕС декларацията.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 30 Авг. 2013
Благодаря Ви за отговора!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679