Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ДДС при износ извън ЕС

Имаме сключен договор с БГ фирма за покупка на стока от тях.Тази фирма внася стоката от Чехия.Ние ще я продадем в страна извън ЕС.Ние плащаме аванс за стоката и тя отива директно в страната извън ЕС,т.е. не влиза изобщо в България.
Въпросите ми са:
-БГ фирмата каква фактура ще трябва да ни издаде за платения аванс-със или без ДДС ?
-Ние каква фактура ще трябва да издадем на нашия клиент,след като той там си внася ДДС-то?
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 02 Юли. 2014
Щом стоката не влиза в България и двете доставки са с място на изпълнение извън територията на страната на основание чл. 17 ал. 2 от ЗДДС и облагането им не е в обхвата на българския ЗДДС. На основание чл. 86 ал. 3 от закона за тези доставки не се начислява данък.

Повече можете да научите в Портал Счетоводство тук: http://www.portalschetovodstvo.bg/
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679