Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ДДС продажба на лек автомобил

За 4г.от 2009 изплатихме на лизин лек автомобил като не ползвахме дан. кредит , който се начисляваше във фактурите. 2013г. лизингодателя прехвърли прамото на собственост. Колата сме завели като ДМА и към момента е 100% амортизирана.
Ръководството е взело решение за продажбата му и клиента е българско физическо лице.
Следва ли да начислим ДДС и на какво основание , ако не ?
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 22 Апр. 2014
Ако при придобиването на автомобила не сте имали право на данъчен кредит на основание чл.70 от ЗДДС, то при продажбата на този автомобил можете да приложите чл.50 ал.1 от закона и да не начислявате ДДС при продажбата му.

Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679