Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Фактура

Имам следното питане: Фирма префактурира услуга и транспорт на стойност 1200.00 лв на друга фирма. Има ли право да префактурира за 1300.00 лв. като и издава и протокол?
Добавена в   ДДС

2 отговори


на 28 Апр. 2014
Ако договореното възнаграждение за услугата дължимо към Вас е 1300 лв. следва да фактурирате толкова, без значение, че Ваш поддоставчик предоставя услугата към Вас за 1200 лв. Ако транспортът е съпътстваща доставка към основната за услуга и плащането е определено общо, фактурата е за общата стойност.

Не е ясно за какъв протокол става въпрос, но ако имате предвид протокол по чл. 117 от ЗДДС с основание за начисляване на данъка чл. 82 ал. 2 т. 3 от закона, то това няма отношение към фактурирането на услугата.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 14 Май. 2014
Аз малко да се намеся, но не може ли да издадете фактура за услугата, която сте извършили и на отделен ред в същата фактура да си запишете стойността на транспорта, извършен от Вас? И според мен фактурата Ви трябва да е за общата стойност от 1300 лв, колкото Ви е продажбата. Констативния протокол за какво ще бъде? Ако там вече описвате кой какво е извършил, каква е услугата и някаква разбивка на сумите по тях, това, според мен, би трябвало да е съпъстващ документ към фактурата, който не променя начина на оформянето й.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679