Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Фактура от Чехия

Здравейте, ние сме получатели на фактура от Чехия за извършена услуга в Македония. Тъй като и ние и Чехите сме рег по ДДС, аз трябва да си самоначисля ДДС, и да издам протоколи по чл 117/в дневник покупки и продажби?
Добавена в   ДДС фактура Чехия

3 отговори


на 12 Февр. 2014
и съответно протоколите с датата на фактурата или с дата до 14 дни трябва да са?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 12 Февр. 2014
Това, че услугата физически се извършва в Македония още не значи, че това е мястото на изпълнение на доставката за целите на ЗДДС. Според вида на услугата следва да определите мястото й на изпълнение съгласно разпоредбите на членове от 21 до 23 от закона и ако то е в България и доставката е облагаема по ЗДДС следва да си самоначислите данък на основание чл. 82 ал. 2 т. 3 от закона с протокол по чл. 117. Протоколът се издава не по-късно от 15 дни от датата, на която данъкът е станал изискуем.

Протоколът се включва в дневник продажби за данъчния период, през който е издаден. Ако услугата се използва за извършването на облагаеми доставки имате право на данъчен кредит по общите правила на закона, включвайки протокола в дневник покупки в съответните колони.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 12 Февр. 2014
Благодаря, Македония е мястото на изпълнение на услгата/ай ти консултантски услуги/ До колкото разбраах, отразявам протокола по чл 117 и в двата дневника и реално-не внасяме данък :)
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679