Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Грешки във вече подадени декларации по ДДС

Здравейте,

В декларациите по ДДС на ЕООД от месеците септември, октомври и ноември 2013г. има установени грешки. Едната грешка е, че за септември и октомври има по една продажба на физическо лица, за които има касов бон, но не са отразени в декларациите. Възможно ли е подаването на коригиращи ДДС декларации, в които да се отразят грешките и как се прави това?
Другата грешка е в дневника е отразена фактура за покупка на материали, която е от дата 07,07,2013г., а официалното решение за регистрация по ДДС е от 27,07,2013г. Възможно ли е тук да се направи корекция и какъв е редът?
И другият ми въпрос е Ако счетоводителя сам е открил грешката и иска да я коригира подлежи ли на някаква глоба или друга санкция?
Предварително Ви благодаря за отделеното време и за вашите отговори!
Добавена в   ДДС

2 отговори


на 03 Февр. 2014
По първия въпрос не става ясно дали сте включили отчета за извършени продажби по чл.119 от ЗДДС в дневника и в този отчет да липсва данъчната основа и данъка по доставките към физ.лице или просто не е отразен този отчет. В случай, че е отразен погрешно корекцията се извършва по чл.126 ал.3 т.2. Ако отчета изобщо не е отразен, корекцията се прави по чл.126 ал.3 т.1 като включите отчета в периода на откриване на пропуска.

По втория въпрос не споменавате описа на наличните активи, което ме навежда на мисълта, че такъв не е подаден. В този случай корекцията ще е по чл.126 ал.3 т.2 от закона
Гласувайте отговор 1 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 07 Февр. 2014
Благодаря Ви за отговора!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679