Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Какъв документ да издам за услуга към фирма в ЕС ?

Здравейте !
Моят казус е следният : Фирмата за която работя се занимава с обучения за продажбени умения и интернет маркетинг. Имам следният казус. Полска фирма сключва с нас договор за обучение, за трета фирма, която се намира в България и се явява нейна подчинена фирма във въпросният полски холдинг. Услугата ще бъде извършена на територията на РБългария. На полската фирма съгласно договор сме изпратили инвойс фактура, защото плащането ще ни го направят те. Въпросът ми е какъв документ трябва да издам за да го включа в дневниците по ЗДДС. Трябва ли да пусна виес декларация и декларация по чл117,ал.2 от ЗДДС и чл.80, ал.1 от ППЗДДС. В случая ми се струва, че ние все пак трябва да си платим ДДС-то по услугата, защото обучението ще се състои в България. До сега не съм имала такъв казус и ще се радвам на вашата компетентна помощ. Благодаря, предварително !
Добавена в   ДДС

2 отговори


на 12 Дек. 2013
Ако доставката на услуга е свързана с осигуряване на достъп /срещу билет или заплащане, осигуряващи входа/ до образователното мероприятие ще е приложима разпоредбата на чл. 21, ал. 4, т.3 от ЗДДС и мястото на изпълнение ще е там, където се провежда събитието.
В случай, че услугата не може да се определи като такава по осигуряване на достъп, мястото на изпълнение следва да се определи по реда на чл.21, ал.2 от закона и ще е на територията на страната на получателя – данъчно задължено лице.

И в двата случая трябва да издадете фактура за доставката. В случай, че доставката не може да се определи, че е осигуряване на достъп и имате валиден VAT номер на полската фирма, фактурата няма да има ДДС и ще я включите във ВИЕС декларацията. Тъй като сте издали инвойс би следвало да е с пореден номер на фактурите, отговарящ на изискванията на ЗДДС.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 12 Дек. 2013
Благодаря, за бързия и изчерпателен отговор ! Весели празници от мен !

С уважение !
М. Теодосиева
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679