Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Личен имот за фирмени цели

Управител и собственик на капитала на ЕООД притежава имот като физическо лице и ще го предостави за производствено помещение за дейността на ЕООД,. Дружеството е регистрирано по ЗДДС.
По какъв начин могат да се признаят разходите за текущи ремонти и поддръжка, ел.енергия, вода и данъчен кредит за същите? Сделките за продажби ще са по общия ред 20% ДДС?
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 30 Май. 2017
Здравейте, Извинете ме за забавянето! За да може на дружеството да му се признават за разходи текущите ремонти, поддръжката и т.н., е необходимо между собственика и дружеството да бъде сключен договор за наем в който да са упоменати задълженията на наемателя в тази насока. Съответно собственикът, като физическо лице ще трябва да декларира облагаеми доходи от наема. Данъчно задължени лица по ЗДДС Чл. 3. (1) Данъчно задължено лице е всяко лице, което извършва независима икономическа дейност, без значение от целите и резултатите от нея. Отдаването под наем не попада в изключенията по този закон, така, че физическите лица, които отдават имот под наем са данъчно задължени лица. Още повече, ме извън случаите по чл.45, ал.4 на ЗДДС, доставката на услуга по отдаване под наем на недвижим имот е облагаема доставка. Другият вариант е покупко- продажба, но доколкото разбирам случаят не е такъв.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД
Специалисти с над 30 г. опит, гаранция за най-качественото счетоводно обслужване! СК Земела