Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Необходима ли е регистрация по ЗДДС ?

Здравейте, фирма от БГ (нерегистрирана по ЗДДС) занимаваща се с ремонт и търговия на компютърна техника, купува стоки от страни в ЕС. Необходимо ли е фирмата да се регистрира по ЗДДС ?
Добавена в   ДДС

2 отговори


на 21 Юни. 2014
Ако доставчиците на тези стоки са данъчно задължени лица, регистрирани за целите на ДДС в друга държава членка, имате задължението да се регистрирате на основание чл. 99 от ЗДДС когато общата стойност на доставките за текуща календарна година надвиши 20 000 лв. и да си самоначислявате данък по ВОП. Вътреобщностното придобиване, с което се надхвърли посоченият праг, подлежи на облагане с данък. При регистрацията на това основание...

Научете повече по темата в Портал Счетоводство на http://www.portalschetovodstvo.bg/
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 21 Юни. 2014
Благодаря за бързия отговор. На този етап не искаме регистрация по ЗДДС, въпроса ми беше да не бъде задължителна и да пропуснем. За доставки от Китай и САЩ има ли нещо по особено за регистрация по ЗДДС?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679