Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Облагане с ДДС на нова сграда

Здравейте! През юни 2014г. сме закупили ДМА-офис. Ползван е данъчен кредит. Сега се налага да го продадем на цена по-ниска от цената на придобиване. Трябва ли да извършим корекция съгл.чл.79, ал.6 от ЗДДС?
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 30 Юли. 2015
Здравейте, г-жо Ковачева!

Експерт Ели Марова даде отговор на Вашия въпрос:
"Корекция по чл.79 ал.6 се прави само в случаите, когато попаднете в хипотезите на ал.1 или 3 от същия член. За да попадне фирмата в тези алинеи, трябва или офисът да е използван за освободени доставки /ал.1/, или ако смените предназначението – в случая ако вече офисът не се счита за нова сграда и решите да направите освободена доставка /ал.2/ ..."

Пълния отговор можете да прочетете в Портал Счетоводство тук:
http://www.portalschetovodstvo.bg/oblagane-s-dds-na-nova-sgrada-16333.htm
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679