Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ОТУ

ТО регистриран по ЗДДС получава услуга за хотелско настаняване в България от Швеицарска резервационна система . Хотелското настаняване ТО предоставя на турист ФЛ.
Трябва ли, ТО да състави 2 протокола: протокол по чл.117ал.1 т.1 за самоначисляване съгласно чл.82 ал.2 т.3 от ЗДДС /фактурата за хотелското настаняване е издадена от Швейцарската фирма/ и протокол по чл.117 ал.1 т.3 за начисляване на данъка за доставката на ОТУ?
При определяне на ДО на ОТУ съгласно чл.139 от ЗДДС каква стойност на хотелското настаняване трябва да се посочи , стойността на услугата посочена във фатурата от доставчика, или стойността на услугата по протокола по чл.117 ал.1 т.1 /т.е. стойността та услугата посочена във фатурата от доставчика плюс начисленото ДДС /?
Протокола по чл.117ал.1 т.1 трябва ли, да се отрази в Дневник покупки и Дневник продажби ?
Има ли, право ТО на ДК съгласно чл.69 ал.1т.3 за получената услуга за хотелско настаняване?
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 08 Септ. 2014
Здравейте!

Ако желаете да получите отговор на този и други въпроси от експерти, моля посетете Портал Счетоводство www.portalschetovodstvo.bg
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679