Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Продажба на ДМА с ползван данъчен кредит при покупката

Здравейте, закупили сме ДМА, за което сме ползвали ДДС при покупката. Приложена е ускорена амортизация и активът е с по-ниска отчетна стойност. Същият актив го продаваме на новата отчетна стойност *след прилагането на ускорената амортизация). Върху коя стойност ще трябва да се плати ДДС - върху стойността преди или след прилагането на ускорената амортизация?
Пример: закупили сме мапина за 1000лв. след два месета сме приложили ускорена амортизация и новата отчестна стойност на машината става 200лв. За тази цена продаваме машината. Какво ДДС сме задължение да платим? Само върху 200лв. ли?
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 25 Апр. 2014
Начисляването на амортизации не влияе върху размера на отчетната, а на балансовата стойност. При определяне на данъчната основа на доставка по ЗДДС балансовата стойност не оказва влияние. Съгласно чл. 26 ал. 2 от закона данъчната основа се определя на базата на всичко, което включва възнаграждението, получено от или дължимо на доставчика във връзка с доставката, от получателя или от друго лице. Данъчната основа е пазарната цена, ако са изпълнени условията по чл. 27 ал. 3 т. 1 от ЗДДС.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД