Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

РАБОТА НА ИШЛЕМЕ С ТРЕТА СТРАНА И ДДС

ФИРМАТА НИ ИМА СКЛЮЧЕН ДОГОВОР ЗА РАБОТА НА ИШЛЕМЕ С ШВЕЙЦАРСКА ФИРМА.ШВЕЙЦАРСКАТА ФИРМА ИМА НЕМСКИ ДДС НОМЕР ОТКЪДЕТО НИ ДОСТАВЯ МАТЕРИАЛИТЕ.ГОТОВОТО ИЗДЕЛИЕ СЛЕД ПРЕРАБОТКА ИЗНАСЯМЕ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ С МИТНИЧЕСКА ДЕКЛАРАЦИЯ С ПРИЛОЖЕНИ ФАКТУРИ ЗА УСЛУГИТЕ И ПРОФОРМА ЗА ГОТОВАТА ПРОДУКЦИЯ /МАТЕРИАЛИ И УСЛУГИ/
ВЪПРОСИ:
1.КАКВО Е ОСНОВАНИЕТО ДОСТАВЕНИТЕ МАТЕРИАЛИ ДА НЕ СА ВОП?
2.ПО КОЙ ЧЛЕН ОТ ЗАКОНА ЗА ДДС СЕ ИЗДАВА ФАКТУРА ЗА ИЗВЪРШЕНИ УСЛУГИ КЪМ ДЪРЖАВА,КОЯТО НЕ Е ЧЛЕНКА НА ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ , В КОЯ КОЛОНА НА ДНЕВНИК НА ПРОДАЖБИ СЕ ОТРАЗЯВА И КЛЕТКА НА СПРАВКА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ДДС?
3.ДОПУЩА ЛИ ЗАКОНА ЗА ДДС ДА ПОЛУЧАВАМЕ МАТЕРИАЛИ ОТ ФИРМАТА ПОД НЕМСКИЯ ИМ ДДС НОМЕР,А ДА ИЗПРАЩАМЕ ГОТОВОТО ИЗДЕЛИЕ НА ШВЕЙЦАРСКАТА ФИРМА?
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 03 Март. 2014
Чл.13 ал.4 т.8 определя, че не е ВОП получаването на стоки, изпратени или транспортирани от територията на друга държава членка до територията на страната с цел извършване на оценка или работа по тези стоки, която се осъществява на територията на страната, при условие че след извършване на оценката или работата стоките се връщат на изпращача на територията на другата държава членка;
От друга страна ал. 5 определя, че когато условията по ал. 4, т. 8 - 10 отпаднат, смята се, че към този момент е извършено възмездно вътреобщностно придобиване.
От въпроса не става ясна първоначалната уговорка между страните, но законът изисква връщането да стане в държавата членка, от която идват стоките. Ако още при пристигането от Германия се знае, че стоката ще се връща в различна държава, условието на чл. 13 ал.4 т.8 няма да е изпълнено и следва да третирате доставката от Германия като ВОП, а връщането като износ в Швейцария.

Що се касае до самата услуга, ако швейцарката фирма Ви предостави валиден VAT от ЕС, ще отразите фактурата в дневника за продажби в колона 22 и VIES декларацията.
Ако обаче предоставяте услугата на швейцарската фирма без да използва своя немси VAT, тогава фактурата трябва да се отрази в колона 23 от дневника за продажби.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводител; Специалист по трудови правоотношения Miglena Trifonova
Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД