Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Регистрация по ДДС

Здравейте,
имам онлайн магазин, който няма необходимия праг от 50000 за 12 месеца за регистрация по ДДС.
Задължена ли съм да се регистрирам по закона за ДДС?
Благодаря Ви за отговора!
Михайлова
Добавена в   ДДС

2 отговори


на 10 Апр. 2014
За целите на общата регистрация по чл.96 от ЗДДС не сте задължени да се регистрирате, след като нямате облагаем оборот над 50хил за 12 месеца.
За целите на чл.97а трябва да следите получаване на услуги от ЕС и трети страни с място на изпълнение в страната, както и извършване на услуги за ЕС попадащи в чл.21 ал.2.
Гласувайте отговор 1 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 10 Апр. 2014
Благодаря за компетентния отговор!
Гласувайте отговор 1 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679