Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

самолетен билет

Във връзка с предстояща командировка на собственик,чуждестранно лице, което полага личен труд във фирмата си/регистрирана в България/, е закупен самолетен билет авансово чрез фирмената карта през април,а полетът ще бъде осъществен през месец май.
Доставчикът на услугата е юридическо лице в трета страна.Полетът е от Алжир до Франция.Командировката също ще е от Алжир до Франция
Как трябва да се третира данъчно?
1.Издава ли се протокол по чл.117 ал.1 от ЗДДС?
или
2.съгласно чл.86, ал.3 и във връзка с чл.21, ал.1услугата не се облага с данък.Ако е така включва ли се в дневниците ,или само се отчита като разход?
Предварително благодаря.
Добавена в   ДДС ДДС

1 отговор


на 15 Апр. 2014
При пътническите превози мястото на доставка се определя по чл.21 ал.4 т.2 от ЗДДС и мястото е, където се извършва пътническият транспорт, пропорционално на реализирания пробег. В случая мястото на доставка Франция – Алжир ще е изцяло извън страната и няма основание за начисляване на данъка с протокол. Ако фактурата за самолетния билет е издадена от чужда компания, не е необходимо включването й в дневника за покупки.

Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводител; Специалист по трудови правоотношения Miglena Trifonova
Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД