Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Трябва ли нова регистрация по ЗДДС-чл.96?

ФЛ, регистрирано като свободна професия е регистриран по чл.97а от ЗДДС,тъй като извършва консултации на фирми от ЕС.Друга дейност няма.Този месец ще направи оборот от 50000лв. от тази си дейност.Трябва ли отново да се регистрира по ЗДДС-чл.96?При запитване различни счетоводители дават противоположни отговори. Моля дайте вашето професионално мнение-трябва ли нова регистрация по чл.96 от ЗДДС,ако доходите са само от консултантски услуги за фирми от ЕС?
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 13 Ян. 2015
Здравейте, г-н Иванов. Експерт Ели Марова даде от говор на Вашия въпрос в Портал Счетоводство.

Повече можете да научите тук:
http://www.portalschetovodstvo.bg/tryabva-li-nova-registratsiya-po-zdds-chl96-15517.htm
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679