Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Възст. на ДДС ПО ЧЛ. 92, АЛ.3

Здравейте! Да попитам, когато искаме да възстановим ДДС в 30 дневен срок съгл. чл.92 от ЗДДС, тристранните доставки, включват ли се като облагаеми доставки с нулева ставка. Т. е ако сме били посредник в тристранни операции през последните 12 мес. и нямаме ВОД на стоки в същия период имаме ли право да възст. ДДС в 30-дневен срок?
Добавена в   ДДС ДДС по чл.92 ал. 3

1 отговор


на 13 Дек. 2013
Доставката на посредник в тристранна операция не представлява облагаема доставка с нулева ставка нито е приравнена на такава, затова не влиза в оборотите с нулева ставка за целите на чл.92, ал.3 от закона.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679