Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Внос от Турция

Здравейте! Фирма, която не е регистрирана по ДДС иска да си купи машина за изправяне на джанти на стойност 1500 евро от производител в Турция. Изпратиха ни проформа фактура, в която е написана общата цена машина+транспортни разходи до адрес в България+митнически такси. В тази фактура ДДС-то е написано като 0%. Интересувам се, когато машината достигне до митницата в България ще й бъде ли начислено ДДС?
Добавена в   ДДС

2 отговори


на 20 Февр. 2014
Тъй като най-вероятно стоката не попада в освобождаванията по чл. 58 ал. 1 от ЗДДС при оформянето й под митнически режим внос за крайно потребление в митните сборове ще бъде начислен и ДДС. Митните сборове, вкл. начисления ДДС, се плащат от вносителя ефективно към митницата. Ако вие сте вносител, съгласно условията на доставка, договорени с турския продавач, митните сборове ще бъдат за Ваша сметка.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 25 Февр. 2014
Да, ще си платите ефективно митните сборове в България, но същевременно ще имате право да си ползвате ДДС-то, като включите митн.декларация в дневника за покупки. Всички такси, които са ви начислили в Турция ще се калкулират в стойността на стоката.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679