Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ВОП на нов автомобил

Фирмата ни е регистрирана по ДДС и закупува нов автомобил 6+1 места от Германска фирма регистрирана по ДДС. Имаме издадена фактура за автомобила от дата 30.01.2014 г. Какви документи трябва да издам за покупката на този автомобил, в какви срокове и кога трябва да ги включа в дневниците за покупки и продажби?
Добавена в   ДДС

1 отговор


на 14 Март. 2014
Съгласно чл. 63 ал.3 от ЗДДС независимо от ал. 3, данъкът става изискуем на датата на издаване на фактурата, когато тази фактура е издадена преди 15-ия ден на месеца, следващ месеца, през който е настъпило данъчното събитие. Тъй като от въпросd не става ясно дали и кога е настъпило данъчното събитие, приемам, че е настъпило такова преди или на 30.01.2014. Това ще означава, че данъкът става изискуем на 30.01.2014г.
Съгласно чл.117 ал.3 от ЗДДС 3 протоколът се издава не по-късно от 15 дни от датата, на която данъкът е станал изискуем, което означава, че трябва да издадете протокол до 14.02.2014г и да отразите протокола в дневниците за февруари.

Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679