Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ГФО и декларация по чл. 92 от ЗКПО на ЕООД без дейност

Здравейте!
Имам регистрирано ЕООД през 2013г., което до момента не е извършвало дейност. От сайта на НСИ разбрах, че за тази година не се подава нулев ГФО, а само декларация за неактивност на предприятието.Трябва ли да подавам в НАП нулева годишна декларация за 2013 г.? В този случай какви документи трябва да се публикуват до 30 юни в Търговския регистър?
Благодаря Ви предварително!

1 отговор


на 19 Февр. 2014
Съгласно чл. 92 от ЗКПО годишна данъчна декларация подават всички данъчно задължени лица. Щом търговското дружество не е отчело през годината счетоводни приходи и разходи се подава формуляр 1010а на ГДД по чл. 92 от ЗКПО. Имате задължение да подадете и декларация за неактивност към НСИ, както правилно сте се информирала.

Тъй като не попадате в изключенията по чл. 40 ал. 8 от ЗСч следва да заявите за публикуване в Търговски регистър годишен финансов отчет, съдържащ изискуемата информация съгласно приложимите счетоводни стандарти, която се различава от изискуемата информация по Закона за статистиката. Отчетът следва да е съставен от правоспособен съставител на ГФО, съгласно чл. 35 от ЗСч. и приет от едноличния собственик на капитала.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679