Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Дневни пари на командирован в страната служител

Здравейте!
В кои случаи може да се изплащат дневни пари на командировано в страната лице, с нощувка, в размер до 200 на сто от размера по чл. 19, ал. 1 от Наредбата за командировките в страната? Може ли по решение на ръководството, на командировано лице да бъдат изплатени дневни пари в размер на 40 лв, като случая не е в обхвата на изброените в чл. 21 от същата наредба?



3 отговори


на 02 Дек. 2013
Здравейте,
Предполагам,че визирате дневните командировъчни пари, но не повече от двукратния им размер, посочен в нормативен акт, по ЗДДФЛ и дневни пари в размер до 200 на сто от размера по чл. 19, ал. 1 от Наредбата за командировките в страната.

В първия случай, имаме начин за формиране или не на облагаем доход, във връзка с пределен размер на увеличението на командировъчните пари по силата на данъчният закон,
а във втория - условия (случаи) за определяне на самите командировъчни пари по наредбата.
Така че, напълно е възможно "да бъдат изплатени дневни пари в размер на 40 лв, като случая не е в обхвата на изброените в чл. 21 от същата наредба? "
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 02 Дек. 2013
Благодаря Ви! Определянето на командировъчните пари не ми беше ясно. Дали въпросните 40 лв. се изплащат само в изброените случаи в чл. 21!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 02 Дек. 2013
Да, само в изброените случаи по чл.21, но дневните пари могат да превишават тези които са посочени по наредбата, т.е. от 20 лв, може да достигнат и по големи суми от 40 лв. но подлежат на данъчно и осигурително регулиране.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679