Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ДЗЗД и финансиране

Здравейте,
Регистрирано е ДЗЗД без капитал. Във връзка с дейността си трябва да се закупи машина . Средствата ще се осигурят от съдружниците в ДЗЗД -то, като сумата впоследствие подлежи на връщане. Как трябва да се оформи прехвърлянето на средствата от съдружниците в дружеството по ЗЗД ?

Добавена в   Счетоводство

2 отговори


на 30 Апр. 2014
Според чл.358 от ЗЗД за постигане общата цел на дружеството съдружниците може да уговарят вноски в пари. Тези пари могат да се внесат в касата или банковата сметка на ДЗЗД – то, като паричната вноска формира дяловото участие на съдружника и не е необходимо задължителното и възстановяване при закриване на дружеството, освен ако не е уговорено друго, като се допуска заместванета на паричната вноска с други активи. Оформянето става чрез протокол за парична вноска.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 30 Апр. 2014
Според чл.358 ЗЗД за постигане общата цел на дружеството съдружниците може да уговарят вноски в пари. Тези пари могат да се внесат в касата или банковата сметка на ДЗЗД – то, като паричната вноска формира дяловото участие на съдружника и не е необходимо задължителното и възстановяване при закриване на дружеството, освен ако не е уговорено друго, като се допуска заместванета на паричната вноска с други активи. Оформянето става чрез протокол за парична вноска.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД
Счетоводител; Специалист по трудови правоотношения Miglena Trifonova
Специалисти с над 30 г. опит, гаранция за най-качественото счетоводно обслужване! СК Земела