Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

командировка на съдружник чужд гражданин

Как да оформяме командировъчно на съдружник - гражданин на Нидерландия, когато идва в България? Като командироване в страната или като командироване в чужбина?

3 отговори


на 05 Дек. 2013
На основание на чл. 2, ал.1 от Наредбата за командировките в чужбена,командировка в чужбина е изпращането на лица за извършване на конкретна служебна работа в чужбина по нареждане на съответния командироващ орган.

Лицето не извършва никаква служебна работа и не е изпратено в чужбина.

За да има командировка в страната, лицето трябва да изпълнява служебни задачи извън границата на населеното място на територията на Република България, където е мястото на работата му, определено при възникване на трудовото правоотношение(не значи непременно по КТ, може да са правоотношенията по договори за управление и контрол, включително с членовете на управителни и контролни органи на предприятия)
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 05 Дек. 2013
На основание на чл. 2, ал.1 от Наредбата за командировките в чужбена,командировка в чужбина е изпращането на лица за извършване на конкретна служебна работа в чужбина по нареждане на съответния командироващ орган.

Лицето не извършва никаква служебна работа и не е изпратено в чужбина.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 05 Дек. 2013
Лицето не отговаря на цитираните членове. Няма договор за управление и трудов договр. Съдружник е с постоянно местожителство в Нидерландия и идва в България на срещи и съвещания с другите съдружници и доста често с други чуждестранни гости. Това означава ли че не ползва никакви разходи за дневни, пътни и нощувки? Благодаря Ви.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679