Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Командировка в страната

Съгласно наредбата за командировките в страната могат да бъдат командировани

работещи на обществени начала, самодейци.

Интересува ме управител на сдружение с нестопанска цел, както и негови членове ,

които не получават възнаграждение от сдружението, имат ли право да получат дневни пари при командироване извън населеното място с цел извършване на определена работа?
Добавена в   Счетоводство

2 отговори


на 18 Май. 2017
Здравейте, Да, може, но разходите за тях няма да Ви бъдат признати за данъчни цели, защото съгласно чл. 33, ал. 1 от ЗКПО За целите на облагането с корпоративен данък на ЮЛНЦ се признават счетоводните разходи за пътуване и престой на физически лица, които са в трудови правоотношения с ЮЛНЦ или са наети от него по извънтрудови правоотношения, когато пътуването и престоят са извършени във връзка със стопанската дейност на ЮЛНЦ. Ще трябва да ги признаете като счетоводен разход срещу съпоставимите приходи от нестопанската дейност. Съветвам Ви, въпреки всичко казано до тук, да накарате членовете на УС да вземат официално решение за командироването на управителя и членовете на ЮЛНЦ, които не са в трудови правоотношения или работят без възнаграждение. По този начин ще имате оправдателен документ във връзка с основанието за направените командировъчни разходи от този вид. Това Ви го казвам от личен опит в Сдружение с нестопанска цел. Членовете на тези сдружения са силно чувствителни на тема разходване на парите от членски внос и рано или късно идва момент в който ще трябва да защитавате направените разходи.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 18 Май. 2017
Благодаря Ви, Средствата са за нестопанската дейност и има взето решение на УС.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679