Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Подадена ГДД чл.92 обр.1010а

Здравейте,
имам следният казус.
Фирма си подава ГДД по чл.92 без дейност за 2013, до сега не е водено счетоводство на фирмата. Оказа се, че през 2013 г. има открита банкова сметка, съответно и такси по нея. Сега се чудя тези такси къде да ги сложа за да нямат текущ разход за 2013 г. Още повече сега ще трябва да се регистрираме по ДДС и ще ходим на проверка. Къде е най-правилно да ги отчета тези банкови такси?
Добавена в   Счетоводство

1 отговор


на 30 Апр. 2014
Здравейте, тези разходи не са начислени през текущия период - 2013 г. Това, че в 2014 г. се оказва, че предприятието има банкова сметка и банкови такси по нейната подръжка за 2013 г. води до преразглеждане на финансовият резултат, съответно уведомяването на компетентната данъчна служба и иницирането на корекция от нея на данните за 2013 г. Освен за неизвършване на дейност, визираната от вас декларация по чл.92 от ЗКПО се подава при още две условия – неотчитане на приходи или разходи за годината съгласно счетоводното законодателство.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679