Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

заложна къща

Здравейте , ако заложната къща продава заложени стоки на по ниска стойност от тази на залога и лихвата , редно ли е с разликата да намали печалбата си. Пример :телефон -дадена сума-100,00лв. ,лихва -20,00лв. и такса-30,00лв.След доста време има купувач само ,че той плаща за този телефон 110,00лв.Заложната къща ще го продаде защото с всеки ден цената пада, има нещо като пропуснати ползи, но как е редно да се отразят?
Благодаря предварително за отговора !
Добавена в   Счетоводство

2 отговори


на 30 Март. 2014
Заложната къща продава чужд актив, приет като обезпечение, който се води задбалансово.Според наредбата за заложните къщи притежателят на заложния билет може да предяви иск срещу заложната къща, ако счита, че тя е продала вещта по реда на чл. 23 от наредбата, на цена, по-ниска от пазарната.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 11 Апр. 2014
Притежателя на заложният билет не се явява с месеци . По -сложното е когато става ясно за ЗК ,че тези "притежатели" нямат никакво намерение да погасят задължението си по заложния билет ,а цената на заложните стоки със всеки изминал месец е все по -ниска .И аз питам за тези случай наредбата за заложните къщи има ли отговор? Благодаря, ако ми отговорите!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679