Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСЗДДФЛЗКПОНазначаванеОтраслово счетоводствоРегистриране на фирмиСчетоводство

Отменя ли се данък уикенд или не

След като бяха възникнали колебания относно това дали режимът „данък уикенд“ ще бъде отменен, създадохме тази статия за повече яснота по въпроса.

Отменя ли се „данък уикенд“ или не?
 
Автор на експертния анализ е проф. д-р Любка Ценова. Източник – www.portalschetovodstvo.bg
 
От 01.01.2022 година режимът „данък уикент“ не се отменя.
 
Той подължава да се прилага с едно изключение: данъчната ставка е намалена от 10% на 3%.
 
 
Предложената отмяна на чл. 204, ал. 1, т. 4, промяната в чл. 204, ал. 2, отмяната на чл. 207, ал. 3, на чл. 215а, на чл. 217, ал. 3 и ал. 4, както и промяната в § 1, т. 83 от Допълните разпоредби на ЗКПО не са приети.
 
Причината е, че изискването да се облагат разходите на фирмите в натура, свързани със собствени, наети и/или предоставени за ползване активи, предоставени за лично ползване и/или свързани с използване на персонал, от работници, служители и лица, наети по договори за управление и контрол (наети лица), е изискване на Директива на ЕС. Ако бъде отменен данък уикенд, срещу България ще бъде заведена наказателна процедура в съда на ЕС.
 
(Експертни решения по темата и във връзка с ДДС, счетоводство и данъчно облагане можете да намерите на www.portalshcetovodstvo.bg)


Източник: www.portalschetovodstvo.bg
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679