Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Подаване по електронен път на дневник и регистри по ЗДДС

20 Юни. 2012 ClubSchetovodstvo.bg
ДДС
Подаване по електронен път на дневник и регистри по ЗДДС
Задължително ли се подава ДДС по електронен път при покупки 3 бр. и 4 бр. фактури за продажби за месеца?
Регистрите водени от данъчнорегистрираните лица са упоменати в чл. 124, ал. 1 от ЗДДС и те са два  - дневник за покупките и дневник за продажбите.
Задължението възниква на основание разпоредбата на чл. 125. ал. 12 от ЗДДС ,когато някой от отчетните регистри по чл. 124  от закона за съответния данъчен период съдържа повече от пет записа, тогава справка-декларацията по ал. 1 и отчетните регистрите посочени по-горе се подават задължително по електронен път при условията и по реда на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс /ДОПК/. Следователно, във вашия случай задължение по чл.125, ал.12 от ЗДДС не възниква.

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

1 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

stoy 16 Авг. 2012
Къде и как трябва да се води счетоводно производството на собствена продукция? Трябва ли да се записват количествата на продукцията в дневника за покупки и може ли това да се прави еднократно за месечен или по-дълъг период?
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД