Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Регистрация като агент по възстановяване на ДДС

Мога ли да се регистрирам за агент по възстановяване на ДДС на чуждестранни физически лица?
За да добиете право да се регистрирате трябва да отговаряте на определенията в чл. 9 ал. 1 от Наредба № Н-12 от 24 август 2006 г. да сте търговец по смисъла на Търговския закон или по законодателството на държава - членка на ЕС, или страна по споразумението за Европейското икономическо пространство. Освен това, трябва да отговаряте едновременно следните условия:
1. Да сте регистрирани по Закона за данък върху добавената стойност;
2. Да сте установени на територията на страната минимум от две години;
3. Да разполагате с най-малко 200 хил. лв. във финансови активи и/ или дълготрайни материални активи по смисъла на Закона за счетоводството;
4. Да не сте в производство по обявяване в несъстоятелност или в ликвидация;
5. Да нямате влязло в сила наказателно постановление за нарушение на данъчното, счетоводното, митническото или валутното законодателство на стойност над 5000 лв. за последните 2 години;
6. Да нямате изискуеми и ликвидни публични вземания над 5000 лв.;
7. Представляващите са лица, които:
- не са осъждани за престъпление от общ характер;
- не са били членове на управителен или контролен орган или неограничено отговорни съдружници в дружество, прекратено поради несъстоятелност, ако са останали неудовлетворени кредитори.

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679