Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Промяна в реда за коригиране на счетоводни и други грешки

Въпрос:
Как стоят нещата с промяната в реда за коригиране на счетоводни и други грешки от 1 януари 2017 г.?
Отговор:
В законопроекта за изменение и допълнение на Закона за акцизите и данъчните складове, приет на първо четене на 19.10.2016 г., е предвидена промяна в реда за коригиране на счетоводни и други грешки. Промяната влиза в сила от 1 януари 2017 година.
 
С промяна на ал. 3 на чл. 75 от ЗКПО ще се облекчи в голяма степен корекцията на счетоводни и други грешки.
 
Съгласно действащата разпоредба на чл. 75, ал. 3 от ЗКПО при откриване на счетоводни и други грешки, свързани с минали години, данъчно задълженото лице уведомява писмено компетентния орган по приходите. Съответният компетентен орган има 30-дневен срок от получаване на уведомлението, в който да предприеме действия за промяна на данъчния финансов резултат, както и на дължението за съответния данъчен период.
 
Приетите промени предвиждат при откриване през текущата година на счетоводна грешка, свързана с предходната година, за която е подадена годишна данъчна декларация и законоустановеният срок за подаването ѝ е изтекъл, данъчнозадължените лица да могат еднократно в срок до 30 септември на текущата година да коригират данъчния финансов резултат и данъчното задължение чрез подаване на нова декларация. 
 
В останалите случаи, когато се налагат корекции на грешки за години преди предходната или за предходната,...
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679