Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ЗКПО при командировъчни пари

Физическо лице е изпратено в командировка със съответна заповед. По отношение на дневните пари са му отпуснати средства, надвишаващи двойния размер, определен с нормативен акт. Подлежат ли на облагане по ЗКПО въпросните средства?
Командировъчните пари от гледна точка на ЗКПО се признават за разход, когато командировката е във връзка с дейността на дружеството без значение дали лицето е в трудови или извън трудови правоотношения, стига да е документално обезпечена (чл. 33 от ЗКПО). Никъде в ЗКПО не се открива, че превишението на дневните пари над двойния размер, определен с нормативен акт следва да се облага. Въпросното превишение касае физическото лице и е регламентирано в ЗДДФЛ( чл. 24 ал. 2 т. 5 "б" и чл. 13, ал. 1, т. 23).

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679