Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Декларация чл.55 ЗДДФЛ

Здравейте. Може ли да се прави корекция на декларация по чл.55 от ЗДДФЛ за 1-вото тримесечие, следкато срока за подаването е изтекъл? Погрешка са включени суми за изплатен наем, който се отнася за месец 02 и 03.2014, но сумата на наема е изплатен през Април и е трябвало да се декларира за 2-рото тримесечие. И данъка по декларацията по чл.55 вече е платен.
Ако не може да се подава корекция за 1-вото тримесечие, как може да се коригира тази грешка?

Ако просто не включа тези наеми във 2-рото тримесечие, следкато са включени в 1-вото, пак ще е грешно, но няма да е ощетен бюджета, тъй като данъка вече е платен.
Добавена в   ЗДДФЛ

1 отговор


на 07 Май. 2014
Съгласно чл. 104 от ДОПК подателят на декларацията има право да прави промени в нея само до изтичането на законоустановения срок за подаването й. След този срок промени в подадени декларации се извършват по реда на чл. 103 и 106 от ДОПК само по инициатива на НАП.

С писмо свободен текст можете да сигнализирате компетентната НАП за грешката с молба за служебна корекция на задължението за първо тримесечие.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679